čtvrtek 3. prosince 2009

Krátká žurnalistická pohádka

Pro Monu, aby věděla, co to vlastně studuju O:-)

V jednom obrovském království zvaném Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft mbH žila byla jednou jedna královna, která se jmenovala Mafra. Její manžel zemřel už dávno a nikdo si nepamatoval jeho jméno. Královna Mafra měla tři syny - Denníka, Týdeníka a Měsíčníka.
V jednom menším království, jmenovalo se Vltava-Labe-Press, ale často se mu přezdívalo je VLPress, které s královstvím Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft mbH sousedilo, zase žil král, jmenoval se Regionální deník a měl tři dcery – Mladou Frontu Dnes, Chvilku pro tebe a Pevnost.
A jak tomu tiskový zákon nechtěl i chtěl, děti z obou království se setkaly a stalo, že si Denník vzal Mladou Frontu Dnes, Týdenník zase Chvilku pro tebe a na nejmladšího Měsíčníka vyšla Pevnost.
V tomto místě má novinová pohádka končí, protože její tisk byl přerušen kvůli zaseknuté rotačce.

2 komentáře:

  1. :D jsem o hodně chytřejší :D
    btw. ten úžasně dlouhý a "vůbec-nechápu-o-čem-čtu" název symbolizuje španělštinu?

    Mona

    OdpovědětVymazat
  2. Ne-e, ten strašně dlouhý název je jméno majoritního vlastníka mediální skupina Mafra, která vydává například MFDnes nebo Lidovky. Je to německá společnost a její název si nejsem schopná zapamatovat a přijde mi strašně absurdní, takže jsem si ho nemohla odpustit...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za přídání komentáře. :)